Když se Krutomluv zlobí
aneb
Články, které mají s autorských klubem společného pramálo

Živote spomal! Nestíhám!
aneb
Když se snažm dohonit štěstí

Když mi myšlenky samy skáčou do hlavy
aneb
Jak jsem na ulici potkala múzu

aneb
Když píšu bez nápadu

Svět (ne)omezených možností
aneb
Moje hlava je omezená až až

Člověk je tvor nerozumný
aneb
Když chci předat informace světu

aneb
Když Pablo Picasso bledne závistí a Leonardo Da Vinci se obrací v hrobě...
Jsem hrdá členka klubu šílenců...Komu nešibě s námi, tomu šibe proti nám...
>> Na chvíli se zastavte...A darujte pár chvil pro jedno hlasování... <<

Krátké povídky

Černý anděl

9. ledna 2011 v 15:04 | Yoshika-chan
Černý anděl, aneb FFka na téma Bleach. Psala jsem ji do soutěže na Animefestu, bohužel se neumístila tak, jak jsem doufala. Ale i 7. (za porotu) a 9. místo (za čtenáře) potěší. Ne, neumím psát krátké povídky mimo depresivních, takže asi už víte, co máte očekávat. Ale i přesto se vám snad bude líbit. Doufám v to. Protože pro mne tyhle povídky znamenají hodně. I když třeba vznikaly z důvodu jiného, než je vypisování ze svých pocitů.

Bílá

9. ledna 2011 v 14:57 | Yoshika-chan
Tahle kratičká povídka vzikla 14.10.2010...V době, kdy jsem si prožívala svoje a snažila se vyhrabat z vlastních myšlenek. Chtěla jsem do ní vyjádřit co nejvíce svých vlastních pocitů, snad se mi to povedlo.

Nenávidím sníh. Dříve proto, že je studený a doprovází krutou a nelítostnou zimu. Nedávno se však můj pohled na něj změnil. Sníh je sice krásný, ale strašně smutný. Smutný, depresivní, krutý...Od té doby, co jsem dopsala poslední řádek tohoto výtvoru, se pro mne bílá barva stala barvou smutku, samoty,...

Tahle povídka se psala sama...Díky mé náladě, díky jejímu duchu, díky tomu, co jsem prožívala...Doufám, že i tak lehce, jako se psala, se vám bude i číst. Neberte tohle jako smutný příběh. Berte to jako směs smutných pocitů. Protože příběh je smyšlený, kdežto pocity v něm zahrnuty ne...

Mluvní cvičení na téma...

22. ledna 2010 v 22:26 | Yoshika-chan
Někdy v devítce jsem měla mluvní cvičení...jakákoliv životní příhoda, avšak mělo to háček - mělo to být nakresleno jako komiks s popisem před třídou :D Heh, komiks, i kdybych ho měla (sebrala mi ho učitelka), tak bych vám ho sem nedala už jen z toho důvodu, že bych ztratila i těch pár návšetníků, co mám :D Takže teď k příběhu...Upozornění: Následující příběh je podle skutečné události ;)

Co potřebuji v každodenním životě a proč?

22. ledna 2010 v 22:12 | Yoshika-chan
Kdysi dávno, ještě na základce, jsme měli (myslím že v rodinné výchově) za úkol napsat menší slohovku na toto téma, jelikož nebyla přítomna učitelka a nikomu se nechtělo vymýšlet, jak zabavit XI.B...A dneska jsem to náhodou našla, tak jsem si řekla, že se s vámi podělím o mou trochu nesmyslnou tvorbu. Prosím, nepadejte ze židlí, až se budete smát mé bezedné hlouposti :)

Vymyslete moderní pohádku aneb Sněhurka a jeden trpajzlík

22. ledna 2010 v 20:44 | Yoshika-chan
Měli jsme za úkol napsat za dvě (vyučovací) hodiny slohovku...Dostali jsme asi deset témat, ale na žádné z nich mě nic nenapadalo...Ale pořád mi do hlavy naskakovala moderní Sněhurka a tak mi to nedalo...Jenže já neumím psát krátké povídky a hlavně vymyslet něco z fleku - to dá pěkně zabrat. A nic jinýho, než takhle slátanina mi prostě na mozek nevyšla. Navíc většinu věcí jsem vymýšlela při psaní. Doufám, že si díky tomuhle o mě nic nepomyslíte :D Jsem slušná dívka, která má akorát strašně bujnou fantazii a chtěla trochu pobavit naši profesorku :D Náhodou nakonec všem doporučila, ať si ji přečtou, že to stojí za to :D Nechala jsem teda nahlídnout jen 3 lidi, ale stejně to dám i sem...Jako každou moji tvorbu ;)

Pohádka pro děti biologů aneb Jak bakterie rozmlouvala s bakteriofágem

7. prosince 2009 v 18:47 | Yoshika-chan
V prvé řadě bych vás asi měla seznámit s pojmem bakteriofág, který asi mnozí z vás neznají. Je to vlastně nulkeová kyselina (někteří spíše znají pojem DNA a RNA), která si putuje ve svém bílkovinném obalu po organismu a hledá bakterii, se kterou by se "skamarádila". Ano, jak jste už jistě správně uhádli, zjednodušeně je to prostě jen vir. A když to specifikujeme, tak je to vir, který napadá převážně bakterie. Od toho tedy bakteriofág.
 
 

Reklama
RSS kanálHledatFórumRubrikyArchiv